Start arrow Obywatel arrow Paszport, Obywatelstwo arrow Bezwizowy wjazd obywateli polskich do Kanady.

www.bydgoszcz.uw.gov.pl __

Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Od 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd obywateli polskich do Kanady tylko na podstawie paszportu biometrycznego.

Z dniem 1 marca 2008 roku Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że:

  • w okresie od 1 stycznia 2009 roku do 1 stycznia 2011 roku bezwizowy wjazd na terytorium Kanady możliwy będzie jedynie dla posiadaczy paszportów biometrycznych, wydawanych od 28 sierpnia 2006 roku, tj. dokumentów, w których w formie elektronicznej umieszczony jest wizerunek twarzy a od 29 czerwca 2009 roku dodatkowo w formie elektronicznej umieszczane będą odciski palców posiadacza dokumentu paszportowego,
  • po 1 stycznia 2011 roku obowiązek posiadania paszportów biometrycznych będzie natomiast dotyczył wszystkich obywateli polskich, w tym także wjeżdżających do Kanady na podstawie wizy.


Tak więc po 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd do Kanady jest możliwy tylko dla osób posiadających paszporty biometryczne. Od osób posiadających paszporty bez cech biometrycznych , przy wjeździe do Kanady wymagana jest wiza na pobyt czasowy.

Osoby odwiedzające Kanadę są w dalszym ciągu zobowiązane do spełniania wymogów związanych z wjazdem na teren tego kraju.

Dokładne informacje na temat wjazdu do Kanady można uzyskać na stronie internetowej Ambasady Kanady w Warszawie:
http://geo.international.gc.ca/canada-europa/poland/menu-pl.asp

Autor informacji: Małgorzata Piotrak - MSWiA
Informację wprowadził\a: Monika Sawicka
Data wytworzenia informacji: 2008-11-17
Data udostępnienia informacji: 2008-11-17
Ilość wyświetleń informacji: 7162
Rejestr zmian dokumentu